Prace na Lubelszczyźnie

Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Lubelski

  · 

W ramach inicjatywy Federacja Patriotyczna pracujemy nad projektem „Baza Grobów Powstańców Styczniowych”. Jeździmy po całym województwie lubelskim, odwiedzamy mogiły i miejsca pochówku weteranów oraz wszystkich poległych w tym narodowym zrywie. Praca nasza polega na robieniu zdjęć, pobieraniu pomiarów i danych technicznych grobów, wyprowadzaniu współrzędnych GPS i stworzeniu dużej, pierwszej interaktywnej mapy miejsc pamięci Powstania Styczniowego.

W pracach wspierają nas – Wiesław Antoniak i Stowarzyszenie „Michalec 1864” , Slawomir Rodak i Stowarzyszenie Historyczne Ćwieki ze Starościna , Stowarzyszenie „Wschód” oraz Narodowy Krasnystaw .

Udało już nam się zdigitalizować niemal 130 grobów i miejsc pochówku, aby w 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego stworzyć jak najpełniejszą i jak najdokładniejszą mapę tamtych wydarzeń.

Dlatego zwracamy się do wszystkich osób z gorącą prośbą. Jeśli ktoś z Państwa zna i wie gdzie w jego miejscowości lub okolicy znajdują się mogiły weteranów i powstańców poległych w zrywie, bardzo prosimy o kontakt w komentarzu lub wiadomości prywatnej. Na pewno skontaktujemy się z Państwem i udamy do Was, aby dołączyć każdy grób do bazy.

Poniżej krótka fotorelacja z naszych dotychczasowych prac.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *