Prace nad projektem w województwie kujawsko-pomorskim

W ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Federacja Patriotyczna razem z Klub Historyczny im. Armii Krajowej – Toruń pracuję nad upamiętnieniem mogił poległych, grobów weteranów oraz opisem pomników, tablic, miejsc pamięci związanych z Powstaniem Styczniowym 1863 – 1864 na terenie województwa kujawsko – pomorskiego. Uczniowie z Klubu im. AK przy Szkoła Podstawowa nr 2 w Toruniu znaleźli groby weteranów – Pauliny Winiarskiej na cmentarzu św. Jakuba przy ul. Antczaka i Piotra Wróblewskiego na cmentarzu garnizonowym. Dorośli członkowie Klubu, Daria Brożek oraz absolwenci Gimnazjum nr 2, Michal Poczwardowski i Mateusz Lipiński jeżdżą ze mną do różnych miejsc w naszym regionie i tworzą dokumentację. W styczniu 2023 roku z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania zostanie udostępniona OGÓLNOPOLSKA BAZA – z mapą, dokładnymi współrzędnymi GPS, zdjęciami i opisem miejsc pamięci.

Proszę o wsparcie naszej akcji, przekazywanie do nas danych o znanych Wam mogiłach, pomnikach…, chcemy dotrzeć do wszystkich miejsc.

Alicja Brożek

koordynator projektu na terenie woj. kuj. – pom.

alicja.brozek@sp2torun.org

#federacjapatriotyczna#bazagrobowpowstancowstyczniowych#bazagrobow#powstanie1863#powstaniestyczniowe#powstancystyczniowi#kprm#toruń#kujawskopomorskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *